Şirket kuracağım, iş yeri açacağım, ne yapmalıyım ?

Şirket Kuruluşu yapacağım, hangisini tercih etmeliyim?

Limited Şirketi mi, Anonim şirket mi, yoksa Şahıs şirket mi kurmalıyım?

Şirket Kuruluşu Aşamaları Nelerdir? Şirket Nasıl Kurulur?

Pek çoğumuz kendi işimizin patronu olmak için şirket kurma hayalini yaşıyoruz. Ancak şirket kurmak için yeterli cesareti kendimizde bulamıyor ya da ihtiyacımız olan sermayeyi bir türlü denkleştiremiyoruz. Bazen de iş yeri açma sürecinin zorlayıcı bir süreç olduğunu düşünüyor ve işe başlamadan pes etmeyi tercih ediyoruz.

Tam da bu sırada Mükellef Uzmanı Ltd Sti devreye girerek işlerinizi sistematik olarak kolaylaştırıyor.

Alanında uzman bir Mali Müşavirden Yardım Alın

Şirket kurma aşamalarını tek başına tamamlayamayacağınızı, tüm süreci etkili bir şekilde yönetemeyeceğinizi düşünüyorsanız haklısınız. Şirket kurma ya da işletme açma hayalinize adım atarken alanında uzman bir mali müşavir ile anlaşmanız bu konuda size son derece yardımcı olabilir.

Mükellef Uzmanı içerisinde yer alan bu iş yeterliliğine sahip iş arkadaşlarımız ile iş birliği içerisinde hareket ettiğiniz takdirde iş kurmanın sandığınız kadar sancılı bir süreç olmadığını da görebilirsiniz..

İş yeri açma, kendi işinizin patronu olma yolunda belki de sizi en zorlayacak aşama kuracağınız şirketin türüne karar vermek olabilir.Bu aşamada kuracağınız iş yerinin şahıs şirketi mi, limited mi yoksa anonim şirketi mi olacağını iyice düşünmeniz gerekmekte.

Şirketler arasındaki belirgin farklılıkları anlayabilmek için Mükellef Uzmanı Şirketimizi arayabilirsiniz. Gerekli bilgilendirmeden sonra işinize uygun şirketi zaman kaybetmeden kurarız.

Mükellef Uzmanının ile birlikte kuracağımız şirketin ana sözleşmesini hazırlamak, bir girişimci olarak yerine getirmeniz gereken en önemli görevler arasında yer alıyor. Şirketinize uygun amaç ve konu başlığını geniş tutmak sizin daha sonradan yüklenmeniz gereken maliyetleri azaltacaktır.

Şirket merkezinin, şirket unvanının, sermayelerin ve şirkete dair en temel noktaların yazılı hale getirildiği ana sözleşmenin bir şirketin olmazsa olmazı olduğunu ifade edebiliriz.

Bu konuda KOSGEB internet sitesini muhakkak ziyaret etmenizi ve muhakkak şirketinize uygun bir desteğin değerlendirilmesi gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.Ayrıca dönem dönem uygulanan SGK/İŞKUR teşvikleri şirket maliyetlerini düşürmek için önemli detaylardır.

Hatasız, zahmetsiz, düşük maliyetli e-fatura ile geleceğe merhaba deyin.Yüksek maliyetler ve eski muhasebe programları nedeniyle şirketler mecburi olmadıkça e faturaya geçmiyor. Mükellef Uzmanı sizi uygun muhasebe yazılımları ile  E fatura ve E arşiv mükellefi olmaya hazırlıyor.

Limited Şirketlerde (ki Türkiye’de en çok kuruluş Limited Şirket şeklinde olmaktadır) ortaklar genellikle şirket müdürü olarak atanmaktadırlar ve doğal olarak kanuni temsilci sıfatını kazanmaktadırlar. Akabinde çeşitli nedenlerle ortadaki paylarını devrettiklerinde zannedilmektedir ki şirketle hiç bir bağları kalmadı. Halbuki şirket müdürlüğünden de ayrıldıklarına ilişkin muhakkak karar alınmış ve tescil ettirilmiş olmalıdır. Aksi takdirde yasalar önünde kanuni temsilcilik sıfatı devam etmiş olacaktır.

Sonuç

Burada belirtiğimiz cümleler Anonim şirketlerin yönetim kurulu üyeleri içinde geçerlidir yani bu konuda karar alınması (örneğin üye istifa etmiş ise mümkünse istifasını noter kanalı ile sunması) ve tescil ettirilmesi icap eder.

Gerçek kişi mi? Limited mi?

Mükellef Uzmanı ile iletişime geçtiğinizde tüm detaylar hakkında çok rahatlıkla bilgi alabilirsiniz.

Şirket kuracağım, iş yeri açacağım, ne yapmalıyım?

Şirket Nasıl Kurulur?